V soboto, 25. 3., smo se dijaki, ki smo za izbirni predmet na maturi izbrali geografijo ali zgodovino, opravili na ekskurzijo po Obsredozemski in Predalpski Sloveniji. Ogledali smo si egipčanska sarkofaga na vipavskem pokopališču, izvir Hublja, Kobarid in dolino Soče v bližini, se povzpeli na Kolovrat ter se za zaključek še sprehodili po Idriji in si ogledali Divje jezero. Na poti sta nam profesorici predstavili pokrajine, skozi katere smo se peljali, na točkah, kjer smo stali, pa smo imeli tudi mi predstavitve izbranih tem. Vreme je bilo zelo spremenljivo, od nizke oblačnosti v Vipavski dolini do močne plohe in grmenja v Kobaridu ter snega in sonca na Kolovratu. Domov smo se vrnili sicer premraženi, ampak zadovoljni, da smo naredili še eno obveznost za maturo.

Galerija slik


(Število obiskov: 259)
Dostopnost