Pouk nemščine na daljavo – pismo za vrstnike iz Leipziga

Dijaki 2. AB Šolskega centra Postojna sodelujejo že drugo leto v eTwinning projektu Internationale Verbindungen – Briefpartnerschaften z malce mlajšimi vrstniki iz Oberschule Mölkau – Leipzig.

Kmalu po nastopu pouka na daljavo je prispela že njihova 4. pošiljka pisem v tem šolskem letu. Vsak dijak se je seznanil z vsebino svojega in o njej poročal na naših srečanjih v videokonferenčnem okolju ZOOM.

Skupaj smo predelali novo besedišče na temo korona virusa, o posledicah katerega  in svojih občutkih so zapisali učenci iz Leipziga. Nato so gimnazijci 2. letnika naučeno novo besedišče vešče uporabili  pri izražanju svojih občutkov in stanja v času korona epidemije pri nas. Seveda niso pozabili zapisati niti, da je zaradi tega odpadla tudi izmenjava Erasmus+ projekta Together in Europe.

Nastalo je skupno pismo v Googlovem dokumentu.

Ogledate si ga lahko na povezavi