Slavnostna podelitev nagrad je potekala v okviru nacionalne konference eTwinning KONFeT 2017 v sredo, 13. decembra 2017, v hotelu Radisson Blu Plaza Hotel v Ljubljani.

Najvišjo nagrado na nacionalnem nivoju sta podelila Ministrstvo za izobraževanje, znanost in šport ter Center RS za mobilnost in evropske programe izobraževanja  in usposabljanja (CMEPIUS) najboljšim  trem eTwinning projektom v tem koledarskem letu v treh starostnih kategorijah. V kategoriji od 16 do 19 let so komisijo najbolj prepričali gimnazijci 2. letnika Šolskega centra Postojna z eTwinning projektom Together in Europe pod mentorstvom Lidije Mlakar, prof. nemščine, in v mednarodnem sodelovanju s partnerskimi šolami iz Turčije in Nemčije.

Nacionalna nagrada »zlati kabel« je priznanje slovenskim šolam in vrtcem za kakovostno opravljeno delo na področju mednarodnih sodelovalnih projektov na daljavo, ki se izvajajo v okviru akcije eTwinning.

Nagrajencem iskrene čestitke!